Bitki Koruma Anabilim Dalı

Bitki Koruma Anabilim Dalı 2015 yılında kurulmuş olup, Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne bağlı Fitopatoloji ve Entomoloji bilim dallarında lisansüstü eğitim vermektedir. Her yıl güz ve bahar yarıyıllarında adı geçen bilim dalları tarafından bildirilen kontenjanlara Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından belirlenen kabul ve kayıt koşullarına uygun olarak yüksek lisans ve doktora öğrencisi alınmaktadır.

Bitki Koruma Anabilim dalında yürütülen tezli yüksek lisans ve doktora programlarının amacı; lisans üstü öğrenim görecek öğrencilerin, Bitki Koruma Anabilim dalı ve alt bilim dalları ile ilgili bilimsel araştırma yeteneklerini geliştirmek, bilgi birikimlerini arttırmak, bilgi erişimi, değerlendirmesi ve yorumlaması yeteneklerini kazandırmaktır.

Lisansüstü eğitim programlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, özel sektör yanısıra, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Araştırma Enstitüleri, Karantina Müdürlükleri ve İl Müdürlüklerinde Bakanlığın belirlediği koşulları yerine getirdikleri takdirde görev alabilmektedir.

Anabilim Dalımızdaki Öğretim Üyeleri

Prof. Dr. H. Murat SİPAHİOĞLU (Anabilim Dalı Başkanı)

Prof. Dr. Nihat TURSUN

Dr. Öğr. Üyesi H. Diğdem OKSAL

Dr. Öğr. Üyesi Erçin OKSAL

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet KEÇECİ

Dr. Öğr. Üyesi Olcay BOZDOĞAN

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet KARACAOĞLU